Jump to content
Sign in to follow this  
LeonardST

Discutii libere

Recommended Posts

Da are rost , suntem unii de varsta ata sau chiar mai in etate , cu copii si stam ca si tine 1-2 ore TS , la treaba cu FPS , tot pe TEAMSPEAK v'ei primii ajutor in legatura cu setarile placii video sau cele din CS .....

Considerati forward la celălalt topic.

Ma vad nevoit să deschid alt topic, sunt discuții libere dati-mi (va rog frumos) dreptul la replică. 

Nu zic ca sunt Eu cel mai in etate,desigur ca sunt si mai in varsta ca mn care joacă pe server, problema e care fac din asta o obișnuință sau e doar ceva de timpul liber .

Eu am alte probleme poate nu ma lăsăm de cs perioada asta dar am fost puțin obligat de alte situații. 

Eu cand m-am lăsat de cs de buna voie am lăsat un  server dedicat cu vreo 5 servere,plus 30-40 rEdirecte care le țineam pe un singur server dedicat .

Ajunsesem locul 4 mondial ,o sa va zic si serverul daca sunteti curioși, pana aici am avut sV pe laleagNe ,cand era in floare comunitatea aveah avea 30 de sv ,atunci in floare era laleagane ...si csblackdevil daca o mai fi .

Ca idee  vreau sa joc linistit, nu joc cu cod ,daca dau un heaD ciudat e de la fps ,am un dual core pe 2 gb rami .merge binisor dar in joc sacadeaza  faceti poze,demo ....

Eu joc constant pe 50 fps ,în flash scade la 30 ,daca am 2 oameni lângă mn sau trage cineva primul in mine ma omoară fără să stiu cine si de unde ...din cauza fps .

Per total sv ok ,jucători ok ,ma simt bn .

Am ales sa raman aici .

Baftă 

Acum 11 ore, LeonardST a spus:

Da are rost , suntem unii de varsta ata sau chiar mai in etate , cu copii si stam ca si tine 1-2 ore TS , la treaba cu FPS , tot pe TEAMSPEAK v'ei primii ajutor in legatura cu setarile placii video sau cele din CS .....

Considerati forward la celălalt topic.

Ma vad nevoit să deschid alt topic, sunt discuții libere dati-mi (va rog frumos) dreptul la replică. 

Nu zic ca sunt Eu cel mai in etate,desigur ca sunt si mai in varsta ca mn care joacă pe server, problema e care fac din asta o obișnuință sau e doar ceva de timpul liber .

Eu am alte probleme poate nu ma lăsăm de cs perioada asta dar am fost puțin obligat de alte situații. 

Eu cand m-am lăsat de cs de buna voie am lăsat un  server dedicat cu vreo 5 servere,plus 30-40 rEdirecte care le țineam pe un singur server dedicat .

Ajunsesem locul 4 mondial ,o sa va zic si serverul daca sunteti curioși, pana aici am avut sV pe laleagNe ,cand era in floare comunitatea aveah avea 30 de sv ,atunci in floare era laleagane ...si csblackdevil daca o mai fi .

Ca idee  vreau sa joc linistit, nu joc cu cod ,daca dau un heaD ciudat e de la fps ,am un dual core pe 2 gb rami .merge binisor dar in joc sacadeaza  faceti poze,demo ....

Eu joc constant pe 50 fps ,în flash scade la 30 ,daca am 2 oameni lângă mn sau trage cineva primul in mine ma omoară fără să stiu cine si de unde ...din cauza fps .

Per total sv ok ,jucători ok ,ma simt bn .

Am ales sa raman aici .

Baftă 

Vertical Sync pe off din placa video !

Sa stiti ca am mai incercat si alte servere ,si se misca mai bine ,daca imi permiteți eu zic sa mai curățati un pic serverul .

Fake ping zic sa il scoateți, din ce stiu eu il sacadeaza mai mult si nu vad o soluție în a ascunde pingul, pe timp de zi cand intra lumea poti sa dai kick la ping peste 200-250,noaptea-dimineață ii poti lasa .

Pluginul de slay se poate rezolva cu o singură comanda data de un admin (din ce am văzut în 99% din timp e admin pe server ) .

Nu stiu exact ce pluginuri mai aveti ,ar fi buna o listă cu ce aveti si un topic de sugestii,gen si un vot chiar pentru ce își doresc playerii ,pentru ca pana la urma de asta e vorba nu ? Sa fie mulțumiți playerii si sa ramana ...

Nu o luati in nume de rau ,e doar o sugestie.

Nu esti chiar batran, Si eu am 31 de ani, si sunt altii mai batrani, de exemplu Dx. care e de-o seama cu istoria.... 😄

• Haha 1